Razem dla Ikera

Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym zachęcamy do udziału w szkolnej akcji charytatywnej RAZEM DLA IKERA.

W tym roku niespodzianka! 11 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na aukcję, podczas której licytowane będą prace plastyczne uczniów naszej szkoły, a także obrazy Jose Murillo Sanchis’a – dziadka Ikera, który w ten symboliczny sposób pragnie włączyć się i zarazem podziękować za ogromne wsparcie i życzliwość, okazywane co roku Ikerowi. Prace Pana Murillo można oglądać na parterze w szkole.

W dniach 12, 13 i 14 grudnia organizujemy kiermasz świąteczny. Będą na nim sprzedawane ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Własnoręcznie wykonane prace można przekazywać za pośrednictwem wychowawców klas. Iker ma obecnie 9 lat i od urodzenia zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Od kilku już lat jako szkoła wspieramy chłopca w walce z chorobą, organizując w okresie przedświątecznym kiermasze, z których dochód przekazywany jest w całości na indywidualne konto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Dlaczego pomagamy właśnie Ikerowi? Nasza znajomość z Ikerem zaczęła się od znajomości z jego mamą, p. Magdą Murillo, która jest nauczycielką języka hiszpańskiego w naszej szkole. Kiedy dowiedzieliśmy się, z jakim problemem zmaga się mały Iker, nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy i możemy mu pomóc. Zresztą kto, jeśli nie my?:)

Dzięki kwotom, które zbieramy co roku podczas przedświątecznej akcji charytatywnej, udaje się w znaczący sposób spowolnić postęp choroby, opłacając indywidualną rehabilitację z fizjoterapeutami, zajęcia z akwaterapii na basenie oraz turnusy rehabilitacyjne. Są to działania niezbędne, aby Iker mógł jak najdłużej zachować sprawność i samodzielność w poruszaniu się. Nasze wspólne pomaganie jest ważne także dla nas samych, ponieważ uczy nas, że czasami tak niewiele trzeba, żeby zmienić tak wiele. Zmienić na lepsze! Jesteśmy pewni, że w tym roku także uda nam się RAZEM zrobić coś DOBREGO!

Zapraszamy!!! Ekipa Ikera 🙂