Programowanie w czasie Godziny Kodowania

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA)…

jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest bardzo bogata. Znajduje się ona na stronie code.org. Niektóre z kursów kodowania są spolszczone, większość jest w języku angielskim, ale nasi uczniowie radzą sobie z nim doskonale.
Kursy w ramach projektu “Godzina kodowania” przewidziane są na 1 godzinę nauki. Po ukończeniu kursu zdobywa się Certyfikat. Najlepsi nasi uczniowie w ciągu jednej godziny zdobyli po dwa Certyfikaty.
Projekt “Godzina Kodowania” kończy się 12 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. W naszej szkole wszyscy uczniowie z klas 1-6 mieli możliwość spróbowania swoich sił przy rozwiązywaniu zadań ze strony code.org. Na pewno niektórzy z nich często będą do niej wracać.

Tekst, foto: EA